Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące

KONKURS DEBAT OKSFORDZKICH

Bardzo miło mi poinformować, że drużyna w składzie: Iwo Kobylański 3 E, Janek Kornacki 2 F i Szymon Ofat 2 F zajęła drugie miejsce w Konkursie Debat Oksfordzkich zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.
W półfinale pokonaliśmy drużynę z XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. BRAWO!!! Serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy drużynie za godne reprezentowanie Naszej Szkoły .
Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej wśród uczniów szkół średnich. Zagadnienia podejmowane podczas debat dotyczyły aktualnych wyzwań stojących przed zjednoczoną Europą z punktu widzenia obywateli
.

ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM

Jak wykryć niektóre kationy i aniony? Jak wybrane metale barwią płomień palnika?- to tylko dwa spośród wielu pytań, na które uczniowie klasy II B znaleźli odpowiedź na zajęciach na Wydziale Dydaktyki Chemii UW. Było bardzo ciekawie i energetycznie!!!
Dorota Chaczyńska

Noc matematyczna w Banachu

07/08 grudnia odbyła się kolejna już „noc matematyczna” w naszej szkole! Uczniowie klas 2A, 2B i 2C spotkali się o 22:00, aby rozwiązywać zadania i zagłębiać się w tajniki królowej nauk. Zgodnie z planem uczniowie najpierw rozwiązywali arkusze, a później wzięli udział w bitwie międzyklasowej na zadania. W środku nocy mogli również podziwiać wystawę poświęconą 100-leciuPolskiej Szkołu Matematycznej” przygotowaną przez organizatorki Nocy. Koniec wydarzenia zwieńczył film i rozdanie nagród dla zwycięzców bitwy. Warto było wytrwać do 5 rano. To była niezapomniana przygoda. Czekamy na następne wyzwania!
Katarzyna Rukujżo

6 grudnia br. odbyła się druga kolejka Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Drużyna w składzie: Krzysztof Magrel,Wiktor Zwoliński, Witold Frankiewicz i Daniel Tarasiuk wygrała z XL LO im. Roberta Schumana. Teza naszej debaty brzmiała: „Sejm kontraktowy powinien odrzucić tzw. Plan Balcerowicza”.
Bardzo serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne debaty!

MIKOŁAJKI W BANACHU

W dn. 6 grudnia 2018 naszą szkołę odwiedził Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Wszyscy otrzymali od nich słodki upominek.
Dziękujemy Mikołajowi i Śnieżynkom za miłe odwiedziny i zapraszamy za rok.
Małgorzata Reszko-Kurek

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

4 grudnia br już po raz piąty „wystartowaliśmy” w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Bohaterkami tegorocznego Maratonu były kobiety z różnych stron świata m.in. z Brazylii, Indii, Iranu, Kenii, Maroka i RPA. Jak co roku pisaliśmy do władz poszczególnych państw z apelem o przestrzeganie praw człowieka oraz listy wsparcia dla konkretnych osób. Efekt naszego zaangażowania jest imponujący. Napisaliśmy 576 listów.

Brawo!!!

Rok: