Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
lo44@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty
RODO

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2018/2019


 
Matura 2019: 
  Matura 2019 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Regulamin rekrutacji
Podstawa prawna - harmonogram

Obóz integracyjny

 
Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Lista zajęć

Biblioteka szkolna

 

Klasa akademicka
Szanowni Państwo,

zgodnie z Uchwałą nr LXX/1946/2018 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 5 lipca 2018 r. zmienia się imię XLIV Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie. Z dniem 1 września 2018 r. akt założycielski liceum ogólnokształcącego otrzymuje brzmienie:

XLIV Liceum Ogólnokształcące
im. Stefana Banacha
w Warszawie, ul. Dolna 6

Musimy pamiętać, że nadanie szkole imienia nie jest tylko pustym gestem, zwyczajną zmianą nazwy. To przede wszystkim wskazanie całej szkolnej społeczności – uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom, dyrekcji – pewnego punktu odniesienia i wyznaczenie kierunku ich wspólnych działań i dążeń. Patron to pewien symbol, idea, która scala i jednoczy. Od dziś takim punktem odniesienia będzie dla nas wybitny polski matematyk profesor Stefan Banach.
Dyrektor XLIV LO

KONKURS DEBAT OKSFORDZKICH


Bardzo miło mi poinformować, że drużyna w składzie: Iwo Kobylański 3 E, Janek Kornacki 2 F i Szymon Ofat 2 F zajęła drugie miejsce w Konkursie Debat Oksfordzkich zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct.
W półfinale pokonaliśmy drużynę z XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. BRAWO!!! Serdecznie gratulujemy i jednocześnie dziękujemy drużynie za godne reprezentowanie Naszej Szkoły .
Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej wśród uczniów szkół średnich. Zagadnienia podejmowane podczas debat dotyczyły aktualnych wyzwań stojących przed zjednoczoną Europą z punktu widzenia obywateli
.
Renata Graczkowska


ZAJĘCIA NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM


Jak wykryć niektóre kationy i aniony? Jak wybrane metale barwią płomień palnika?- to tylko dwa spośród wielu pytań, na które uczniowie klasy II B znaleźli odpowiedź na zajęciach na Wydziale Dydaktyki Chemii UW. Było bardzo ciekawie i energetycznie!!!
Dorota Chaczyńska


Noc matematyczna w Banachu


07/08 grudnia odbyła się kolejna już „noc matematyczna” w naszej szkole! Uczniowie klas 2A, 2B i 2C spotkali się o 22:00, aby rozwiązywać zadania i zagłębiać się w tajniki królowej nauk. Zgodnie z planem uczniowie najpierw rozwiązywali arkusze, a później wzięli udział w bitwie międzyklasowej na zadania. W środku nocy mogli również podziwiać wystawę poświęconą 100-leciuPolskiej Szkołu Matematycznej” przygotowaną przez organizatorki Nocy. Koniec wydarzenia zwieńczył film i rozdanie nagród dla zwycięzców bitwy. Warto było wytrwać do 5 rano. To była niezapomniana przygoda. Czekamy na następne wyzwania!
Katarzyna Rukujżo

Więcej...
6 grudnia br. odbyła się druga kolejka Warszawskiej Ligi Debatanckiej. Drużyna w składzie: Krzysztof Magrel,Wiktor Zwoliński, Witold Frankiewicz i Daniel Tarasiuk wygrała z XL LO im. Roberta Schumana. Teza naszej debaty brzmiała: „Sejm kontraktowy powinien odrzucić tzw. Plan Balcerowicza”.
Bardzo serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne debaty!
Renata GraczkowskaMIKOŁAJKI W BANACHU


W dn. 6 grudnia 2018 naszą szkołę odwiedził Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Wszyscy otrzymali od nich słodki upominek.
Dziękujemy Mikołajowi i Śnieżynkom za miłe odwiedziny i zapraszamy za rok.
Małgorzata Reszko-KurekMARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL


4 grudnia br już po raz piąty „wystartowaliśmy” w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Bohaterkami tegorocznego Maratonu były kobiety z różnych stron świata m.in. z Brazylii, Indii, Iranu, Kenii, Maroka i RPA. Jak co roku pisaliśmy do władz poszczególnych państw z apelem o przestrzeganie praw człowieka oraz listy wsparcia dla konkretnych osób. Efekt naszego zaangażowania jest imponujący. Napisaliśmy 576 listów.

Brawo!!!
Renata Graczkowska


Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (66)
2015 (77)
2016 (74)
2017 (107)
2018 (100)         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2015
Dni Qltury 2016
Dni Qltury 2017
Dni Qltury 2018

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 
 Strony:
  Mapa strony
Projekty uczniiów
Archiwalne materiały
SPORT

 
 Sieć:
  Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo


 


4283034 Unikalnych wizyt