Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące

4. Andrzej Kamiński IIa
  5. Maja Szuster Id
  6. Maja Ostaszewska Ie

Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy za zaangażowanie licząc na współpracę. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

18.10.2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Uczniowie głosowali na przerwach. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Aleksandra Nikołajuk, Dominika Bartoszek, Maciej Wicher, Gabriela Tolsdorf, Julia Kobyłecka-Franke, Martyna Zielińska.
Frekwencja wyborcza wyniosła 59%.

Liczymy na nowe pomysły, projekty i działania.
Dorota Chaczyńska
Marzena Zaborska

WYBORY NA PREZYDENTA WARSZAWY

19 października
br. w naszej szkole odbyły się wybory na Prezydenta m. st. Warszawy. Prawo do głosowania mieli wszyscy uczniowie szkoły. Wyniki tych wyborów przedstawiają się następująco:
Antonik Sławomir - 0,6%Glusman Justyna - 1,3%Ikonowicz Piotr – 1,3%
Jaki Patryk – 8,9% Jakubiak Marek – 5,1% Korwin-Mikke Janusz – 16,9%
Krzekotowska Krystyna – 0,6%     Potocki Jan – 0% Rozenek Andrzej – 1,9%
Stefaniak Jakub – 1,3% Śpiewak Jan – 4,5% Tanajno Paweł – 9,5%
Trzaskowski Rafał – 49% Wojciechowicz Jacek – 0%
Frekwencja wyniosła 28 %

Celem przeprowadzonej akcji było zachęcenie uczniów do świadomego udziału w wyborach oraz włączenie młodych ludzi w życie publiczne naszego kraju. Wybory zostały zorganizowane przez prof. R. Graczkowską i prof. M. Turkiewicza.
R. Graczkowska

100 ŻYCZEŃ DLA POLSKI W 100 JĘZYKACH OBCYCH Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszam wszystkich do składania życzeń dla POLSKI w różnych językach obcych z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Proszę o przesyłanie życzeń na adres eurekam@poczta.onet.pl.
Teksty życzeń będą prezentowane na tablicy na pierwszym piętrze w naszej szkole.
Dziękuję i czekam na życzenia.
Marzena Zaborska

18 października b.r. odbyła się w naszym liceum druga debata samorządowa (pierwsza w 2014 r.), w której uczestniczyli zaproszeni goście oraz wszyscy uczniowie klas III.

Debata miała na celu przybliżenie uczniom problematyki naszego miasta oraz dać możliwość zapoznania się ze stanowiskiem przedstawicieli poszczególnych komitetów wyborczych. Na spotkaniu reprezentowane były następujące komitety wyborcze (kolejność wg nr list wyborczych): BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY, MIASTO JEST NASZE - RUCHY MIEJSKIE, SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ P. IKONOWICZA, ODKORKUJEMY WAWĘ.RIGCZ.TANAJNO.HAWAJSKA+, JANA ŚPIEWAKA - WYGRA WARSZAWA.

Uczestnicy odpowiadali na szereg pytań przygotowanych przez organizatorów. Dotyczyły one m.in.: maratonów na terenie miasta, straży miejskiej, mieszkań komunalnych, nielegalnych wysypisk.
Debata odbyła się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Młodzież mogła doświadczyć sytuacji, w której rywalizacja polityczna nie musi pociągać za sobą osobistej niechęci.
Spotkanie zostało zorganizowane przez prof. Renatę Graczkowską, prof. Macieja Turkiewicza oraz czworo uczniów z klasy 3 C: Emilię, Bartosza, Jarosława i Nikolasa.
Maciej Turkiewicz

Warszawski Festiwal Filmowy

17 października klasa 2B kolejny rok z rzędu uczestniczyła w Warszawskim Festiwalu Filmowym. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć film (w języku tagalskim) pod tytułem „Autobus szkolny”. To wstrząsający obraz filipińskich dzieci ulicy, które są porywane pojazdami ‚school service’, by później pracować dla zorganizowanych grup przestępczych. Film rozszerza horyzonty i daje do myślenia. Po seansie odbyła się tradycyjna na WFF sesja Q&A, na której mieliśmy okazję porozmawiać z reżyserem filmu.

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Przypominamy, że w dniu 24 października 2018 o godz. 1800 (środa) odbędą się zebrania rodzicielskie wszystkich klas. Jednocześnie informujemy, że w zakładce zebrania z rodzicami znajduje się terminarz wszystkich spotkań w r. szk. 2018/2019.
Zapraszamy!
Dyrekcja XLIV LO