Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2015/2016


Gazetka Dobisz

 
Matura 2016: 
  Matura 2016 - informacje
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2014

Dni Qltury 2015

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Biblioteka szkolna
Wymiana międzynarodowa Warsztaty artystyczne
   Teatr Francuskojęzyczny
   Zespół Artystyczny
Koła zainteresowań
   Koło Biblijne
   Koło Biologiczne
   Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
Warsztaty
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9
 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2015/16Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

DZIEŃ POPULARYZACJI MATEMATYKI


Po raz szósty w gmachu Wydziału MiNI Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej , na Forum Matematyków Polskich odbył się Dzień Popularyzacji Matematyki , których wzięła udział młodzież naszej szkoły. Uczniowie klas 2B i 3B pod opieką pań prof. Anny Mandeckiej i Agnieszki Woronieckiej - Baloge uczestniczyli w różnorodnych warsztatach, wykładach i pokazach naukowych. Obejrzeli również wystawy i filmy o tematyce matematycznej.
Dzień Popularyzacji Matematyki rozpoczął się o godzinie 9.00 wykładem prof. Grzegorza Świątka ,o intrygującym jak stwierdziła młodzież tytule :” Co łączy procent składany, pierwiastek z -1 i trygonometrię?” Program Dnia Popularyzacji Matematyki był bardzo bogaty i nawet trudno było wybrać, która projekcja filmu będzie najciekawsza. Do wyboru były filmy ukazujące historię królowej nauk, najważniejsze postacie, których dokonania i zasługi dla rozwoju matematyki są trwale zapisane w historii dzisiejszej nauki i świata, bez których nie byłoby postępu i dzisiejszego poziomu wiedzy. „Fraktalny świat” – wykład o fraktalach prowadzony przez panią dr Ewę Girejko i panią dr Marzenę Filipowicz-Chomko z Politechniki Białostockiej zaciekawił dużą grupę uczniów wraz panią prof. Anną Mandecką. Również bardzo ciekawy i intrygujący był wykład pana mgr Karola Sieńkowskiego, nauczyciela przedmiotów przyrodniczych w Zespole Szkolnym w Cegłowie. Pan Sieńkowski jest autorem książek „ Sprawnie liczę na sorobanie” oraz „ Przygoda z niemożliwymi kształtami" Jest autorem i moderatorem strony popularyzującej zastosowanie sorobanu w edukacji, którym zajmuje się od 2007 roku. Urządzenie to jest precyzyjnym liczydłem, pochodzącym z Japonii. Uczniowie mogli poznać historię liczydła i zobaczyli przybliżoną japońską, obrazkową metodę robienia obliczeń. W części warsztatowej mogli sami wykonać podstawowe obliczenia na sorobanie.
Każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie, nie było mowy , aby ktokolwiek mógł się nudzić – kilkadziesiąt matematycznych atrakcji i wiedza spoza szkolnych podręczników. To ciekawe wydarzenie naukowe z pewnością zostanie zapamiętane przez jego uczestników na długo. Kto wie, może wśród nich są już lub będą nowi „Kopernicy”

Małgorzata Lenczewska

i klasa II F

23 września uczniowie klasy II F wzięli udział w warsztatach Badania opinii publicznej „od kuchni” zorganizowanych w ramach XIX Festiwalu Nauki.
Nasze zajęcia odbywały się w na Wydziale Nauk Społecznych SGGW. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są etapy badania sondażowego i jakich błędów przy konstruowaniu pytań unikać. Podczas drugiej części zajęć młodzież przy użyciu profesjonalnego oprogramowania statystycznego dowiedziała się jak opracowywane są wyniki ankiet.
Serdecznie dziękuję Panu dr Rafałowi Boguszewskiemu za poprowadzenie zajęć oraz Pani dr Agnieszce Maj za umożliwienie nam uczestnictwa w warsztatach.

Maciej Turkiewicz


Dialog obywatelski
18 września grupa 22 uczniów naszego liceum wzięła udział w dialogu obywatelskim zorganizowanym przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce nt transatlantyckiego partnerstwa w dziedzinie handlu i inwestycji między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi (TTIP). Spotkanie odbyło się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalnym gościem była pani Cecilia Malmstrom – Komisarz UE ds. Handlu a moderatorem był redaktor TVP pan Michał Adamczyk.
Relacja na stronie Komisji Europejskiej:

http://ec.europa.eu/polska/news/150918_ttip_debata_pl.htm
Maciej TurkiewiczDnia 17 września 2015 roku 9 osobowa reprezentacja szkoły pod opieką prof. Macieja Turkiewicza uczestniczyła w uroczystości upamiętnienia poległych i pomordowanych w trakcie radzieckiej agresji na Polskę w 1939 r oraz późniejszej okupacji ziem II Rzeczpospolitej.
Zbrojna napaść ZSRR na Polskę miała miejsce 17 września 1939 roku. Wszystkim obywatelom II Rzeczpospolitej narzucono obywatelstwo radzieckie. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków. Około 22,5 tys. osób zostało zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Miejscem upamiętnienia tej tragedii jest Pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie u zbiegu ulic Muranowskiej i gen. Władysława Andersa.

Maciej Turkiewicz
ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 9 września 2015 r. (środa) o godz. 18.00 odbędą się zebrania z Rodzicami Uczniów wszystkich klas.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, najcieplej Rodziców pierwszoklasistów.

Dyrekcja XLIV LO

Drodzy Uczniowie i Absolwenci Dobisza,

W środę 9 września od godziny 1235 do 1450 na korytarzu na parterze odbędzie się Giełda Używanych Podręczników .
Serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

Biblioteka

Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (66)
2015 (56)         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne Materiały
   Wymiana z Karlsruhe
   Akcja Kundelek SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


2511830 Unikalnych wizyt