Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2015/2016


Gazetka Dobisz

 
Matura 2016: 
  Matura 2016 - informacje
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2014

Dni Qltury 2015

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Biblioteka szkolna
Wymiana międzynarodowa Warsztaty artystyczne
   Teatr Francuskojęzyczny
   Zespół Artystyczny
Koła zainteresowań
   Koło Biblijne
   Koło Biologiczne
   Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
Warsztaty
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9
 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2015/16Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

Szanowni Państwo Rodzice Dobiszaków

Przypominam o naszym zaplanowanym spotkaniu na zebraniu rodzicielskim w środę 2 grudnia 2015 o godzinie 18.00. Jednocześnie proponuję Państwu od godz. 17.00 (sala gimnastyczna) godzinne szkolenie dotyczące profilaktyki uzależnień (cyberprzemoc, środki psychoaktywne) prowadzone przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Integracja".
Informuję, że w listopadzie 2015 uczniowie klas 1A, 1B, 1E, 2C odbyli w/w zajęcia, wiosną 2016 zaplanowane są zajęcia dla pozostałych klas 1, 2. Także nauczyciele spotkają się z przedstawicielami Stowarzyszenia 2 grudnia o godz. 15.00.
Zachęcam do uczestnictwa, wydaje mi się, że warto porozmawiać o problemach jakie mogą dotyczyć nas lub naszych bliskich lub znajomych.

Do zobaczenia
Wicedyrektor XLIV LO

Finis coronat opus (łac. koniec wieńczy dzieło)

Jak pamiętacie, z okazji Dnia Papieskiego uczennice klasy I C i II F przygotowały kremówki, których sprzedaż miała zasilić cel dobroczynny. Samorządy klas zdecydowały, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzebujące zwierzaki z Fundacji Porzucony Kundelek. Fundację prowadzi Pani Grażyna Bubień, kobieta o wielkim sercu, która mimo swojej niepełnosprawności, poświęca czworonożnym przyjaciołom całe swoje życie. Utrzymanie psiakom zapewnia z własnej emerytury i datków darczyńców.
Kiedy przywiozłam zakupione dary, przy wejściu powitała mnie gromada szczęśliwych psów. Psiaki mają do dyspozycji dużą działkę, a więc mają pełną swobodę.
Pani Bubień pragnie podziękować wszystkim za każdy wkład i jak powiedziała: ,,Za dobry uczynek, na pewno spotka nas coś dobrego''. Sądzę, że uśmiechnięte pyski piesków już są dla nas nagrodą i wielką satysfakcją.

Łucja Kozłowska (II F)
Maciej Turkiewicz


WARSZTATY W BIURZE RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH


17 listopada br. klasa II E wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez Centrum Projektów Społecznych w BRPO. Zajęcia były związane z tematyką: cudzoziemców, emigrantów, uchodźców, mniejszości narodowych i etnicznych. Oprócz kwestii podstawowych związanych z terminologią uczniowie dowiedzieli się jakie prawa przysługują tym mniejszościom, dlaczego są dyskryminowane i w jaki sposób to się przejawia. Młodzież usłyszała jakie działania antydyskryminacyjne podejmuje Rzecznik Praw Obywatelskich żeby w przyszłości takich sytuacji było jak najmniej. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom przedstawić swoje poglądy i zająć stanowisko dotyczące tych ważnych kwestii ,o których często się mówi w debacie publicznej.
R. GraczkowskaWARSZTATY SYNERGIA


Dnia 16 listopada 2015 część klasy 3B (a dokładniej przyszli biologiczni maturzyści!) uczestniczyli w warsztatach "SYNERGIA"- wewnętrzne życie komórek'w Bio Centrum Edukacji Narodowej. Zajęcia trwały kilka godzin. Dowiedzieliśmy się nie tylko w jaki sposób pobierać materiały do badań, ale również jakich odczynników używać, by otrzymać określone rezultaty. Badaliśmy pod mikroskopem liście cebuli, małe formy życia, a nawet nasz własny materiał genetyczny! Warsztaty były oprawione prezentacją multimedialną, dzięki której powtórzyliśmy i rozszerzyliśmy materiały do matury dotyczące budowy komórek. Była to dla wielu z nas pierwsza w życiu okazja do pracy w laboratorium, co z pewnością pomoże w podjęciu decyzji dotyczącej ścieżki kariery jak i rozwinie zainteresowania.
Dziękujemy pani profesor Annie Jasztal za zorganizowanie wyjścia, pani prof. Agnieszce Woronieckiej- Baloge za przygotowanie relacji z warsztatów.

Małgorzata Lenczewska

(...)Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.
Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.
Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu.
(...)

Józef Piłsudski

11 LISTOPADA DZIEŃ , W KTÓRYM WRÓCIŁA NIEPODLEGŁA POLSKA


Polska mogłaby na zawsze zostać rozdarta pomiędzy Prusy, Rosję i Austrię i nigdy nie odzyskać niepodległości, gdyby nie walka naszych przodków, którzy przelewali za nią krew w nierównej walce z zaborcami. Nie tylko zbrojnej , ale walce o polską mowę, kulturę, sztukę i naukę.
Wrogowie zwalczali wszystko, co było związane z polskością, ale nigdy nie udało im się zabić jego ducha woli walki i przetrwania. Ani rusyfikacja, ani germanizacja nie narzuciła swojej kultury i języka . Naród polski odzyskując wreszcie wolność po 123 latach niewoli udowodnił, że jednym z najbardziej dumnych, niezłomnych i walecznych narodów świata. , Gdyby nie bohaterstwo Polaków, nie mielibyśmy prawdopodobnie naszej Ojczyzny. Być może nie byłoby biało-czerwonej flagi, dumnego orła i polskiej historii i mowy. O tym powinniśmy zawsze pamiętać, szczególnie w dniu 11 listopada.

Społeczność naszej szkoły uczciła ten doniosły dzień przygotowując monet słowno-muzyczny „ Kto Ty jesteś? Polak…..? , który rozpoczął się pięknym polonezem Wojciecha Kilara i teledyskiem „Inka” Po wejściu chóru (dziewczęta i chłopcy z kl. 1E i .F oraz reprezentanci klas 1A i 2A trzymali w ręku biało-czerwone róże) i wprowadzeniu sztandaru szkoły odczytano apel poległych. Następnie uczniowie zaprezentowali piękną wiązankę pieśni patriotycznych zakończoną „Warszawianką” . Chórzystom akompaniowali – na wiolonczeli Jan Kozanecki z kl. 1f, na pianinie Patryk Łukowicz z kl. 1f i na gitarze Kuba Więckowski z kl. 1e. Szymon Radziuk i Alina Szewczyk z kl 1E przeprowadzili mini konkurs ze znajomości pieśni patriotycznych, które były odgadywane na podstawie melodii.
Wypowiedzi uczniów naszej szkoły na temat „Kto Ty jesteś?” w postaci pięknego pokazu multimedialnego i symboliczne wstawienie biało-czerwonych róż do wielkiego wazonu na tle piosenki „Powrócisz tu” zakończyło uroczystość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział . Piękną prezentację przygotowały Kasia Pietras i Ada Krupowicz z kl. 1E. Nade wszystko dziękujemy pani prof. Anecie Nagajek i panu prof. Bronisławowi Kądzieli za opiekę artystyczną.

Małgorzata Lenczewska

DYPLOMACJA TO SZTUKA - MÓWIĄ UCZNIOWIE


Dnia 5.11.2015 klasa 3c pod czujnym okiem pana profesora Macieja Turkiewicza udała sie na wycieczkę do Polskiego Instytutu Dyplomacji. Na miejscu czekał na nas dr. Tadeusz Chabiera, który wprowadził nas w tajniki polityki zagranicznej. Ciekawi świata maturzyści wręcz nie mogli skończyć z zadawaniem pytań na które dr Chabiera z ogromnym zaangażowaniem odpowiadał.

Klasa chciałaby sie podzielić swoją opinią na temat wyjścia :

,,Wyjście było bardzo interesujące. Pan Chabiera zapoznał nas ze zmianami jaki nastąpiły w Polskiej polityce zagranicznej przez ostatnie 25 lat.
Udzielił również wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Z chęcią wybrałbym sie tam jeszcze raz!” ~ Konrad Jaszczuk

,,Wyjście było całkiem ciekawe. Dowiedziałem się dlaczego starszemu pokoleniu tak bardzo zależy na UE, oraz jak wyglądała dyplomacja w latach dziewięćdziesiątych. Polecam.”~ Michał Klibisz

,, Wizyta w Ministerstwie Spraw Zagranicznych była bardzo udana. Wykład dr. Chabiery był bardzo ciekawy, dotyczył wielu wątków, jak między innymi problem związany z imigrantami aktywność Polski w NATO i UE, oraz droga, jaką Polska przebyła, żeby się do tych organizacji dostać.” ~ Michał Praski

Mamy nadzieję, że przyszłoroczni maturzyści, którzy już dostali zaproszenie od Instytutu również będą zadowoleni z wyjścia.

Relację przygotowała jak zawsze niezawodna Julka Jacks Bardzo dziękujemy jej i panu prof. Turkiewiczowi za zorganizowanie wyjścia.

Małgorzata Lenczewska

Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (66)
2015 (70)         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne Materiały
   Wymiana z Karlsruhe
   Akcja Kundelek SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


2594059 Unikalnych wizyt