Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące

Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9

Matura 2015:
  Matura z j. polskiego
Matura 2015
Harmonogram egzaminów maturalnych

Harmonogram matury ustnej
Tablice

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2015/16

Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

Drodzy Uczniowie i Absolwenci Dobisza,

W środę 9 września od godziny 1235 do 1450 na korytarzu na parterze odbędzie się Giełda Używanych Podręczników .
Serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

Witam w nowym roku wszystkich naszych Uczniów.
Na stronie znajdziecie plan lekcji na rok szkolny 2015-2016. Proszę o zapoznanie się z planem. Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym - dużo sukcesów!

UWAGA DOBISZACY
Rok szkolny 2015/2016 rozpoczynamy 1 września we wtorek. Oto plan dnia:

1) Godzina 9.00 - uroczystość rozpoczęcia roku szk. z udziałem Dyrektora Liceum dla klas 1.
Godzina 10.00 - uroczystość rozpoczęcia roku szk. z udziałem Dyrektora Liceum dla klas 2, 3.
Przy sprzyjającej pogodzie spotykamy się na wewnętrznym dziedzińcu szkoły, jeśli aura nie dopisze - w sali gimnastycznej.

2) Po uroczystościach zaplanowane są spotkania z Wychowawcami (w wyznaczonych salach według grafiku dostępnego w szkole).

3) Klasy 1A, 1B, 1C wyjeżdżają do Spały o godzinie 10.30 (szczegóły na zebraniu 31 sierpnia w poniedziałek o godzinie 17.00 - przypominam o dostarczeniu wychowawcy wypełnionego druku zgody na wyjazd i dowodów wpłaty (dotyczy tych z Państwa, którzy nie dotrzymali terminu wpłat)).

ETAP REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO DOBISZEWSKIEGO

Uprzejmie informuję, że po publikacji list przyjętych (7 lipca do godz. 16.00) przyjmujemy podania o przyjęcie na ewentualne wolne miejsca:
- w środę 8 lipca w godz. 9.00 - 15.00 i w czwartek 9 lipca w godz. 9.00 - 11.00 w sekretariacie Liceum.
Druk podania jest dostępny na naszej stronie w zakładce REKRUTACJA. Do druku proszę dołączyć potwierdzone kopie dokumentów.
Komisja rekrutacyjna będzie rozpatrywać złożone aplikacje w czwartek 9 lipca po godz. 11.00. Jedynym kryterium decydującym o przyjęciu jest liczba punktów uzyskanych przez kandydata (najwyższa spośród aplikujących).
Pozostałe działania rekrutacyjne od 24 do 28 sierpnia 2015.
Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy brali pod uwagę Dobisza wiedząc, że to dobra droga dla dalszej edukacji. Życzę dobrych wakacji!

UWAGA KANDYDACI DO DOBISZA,

ETAP SKŁADANIA ORYGINAŁÓW DOKUMENTÓW
(świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego)
jako potwierdzenie woli nauki w naszym Liceum.

Godziny pracy Komisji Rekrutacyjnej:

3 lipca 2015 (piątek) od 8:00 do 15:30
6 lipca 2015 (poniedziałek) od 9.00 do 16:00.
Wicedyrektor XLIV LO

W OSTATNI SZKOLNY DZIEŃ PRZYSZŁO SIĘ ROZSTAĆ NAM…….

W piątek, 26 czerwca społeczność Dobisza spotkała się po raz ostatni w tym roku szkolnym. Uroczystość zakończenia roku szkolnego zaczęła się o 9.00 godzinie. Tradycyjnie, jak zawsze bardzo uroczyście wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego. Przemówienie Pana Dyrektora rozpoczęło oficjalną uroczystość wręczenia nagród przez Wychowawców klas wyróżnionym uczniom – za wyniki w nauce, pracę na rzecz społeczności szkolnej, osiągnięcia naukowe.. Lista jak zawsze była długa. Później wręczone zostały przez nauczycieli Wychowania Fizycznego nagrody za osiągnięcia sportowe. Rozdanie świadectw odbyło się już w kameralnych gronach klasowych , gdzie Wychowawcy pożegnali swoich uczniów na długie dwa miesiące
.
Drodzy Dobiszacy, wakacje to czas, na który czekacie odliczając z niecierpliwością długie dziesięć miesięcy, czas odpoczynku, nabierania sił, nowych doświadczeń i podróży. Wracajcie z nowymi siłami i chęciami do nauki i pracy. Spotkamy się jak zwykle 1 września. Do zobaczenia!

M. Lenczewska

Rok: