Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2014/2015


Gazetka Dobisz

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013

Dni Qltury 2014

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Biblioteka szkolna
Wymiana międzynarodowa Warsztaty artystyczne
   Teatr Francuskojęzyczny
   Zespół Artystyczny
Koła zainteresowań
   Koło Biblijne
   Koło Biologiczne
   Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
Warsztaty
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9
 
Matura 2015: 
  Matura z j. polskiego
Matura 2015
Harmonogram egzaminów maturalnych

Harmonogram matury ustnej
Instrukcja maturalna
Tablice
Informacje dodatkowe

 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2014/15Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

Apel z okazji Dnia Niepodległości
7 listopada uczniowie klasy I F pod opieką prof. Beaty Kozakowskiej i prof. Macieja Turkiewicza, przy technicznym wsparciu klasy I E pod opieką prof. Magdaleny Rzyszkiewicz, przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Apel został zarejestrowany i zmontowany przez ucznia klasy III A Filipa Śleszyńskiego.
Zapraszam do jego obejrzenia.
Maciej Turkiewicz
Debata samorządowa w Dobiszu!!!


6 listopada w Dobiszu odbyła się pierwsza i najprawdopodobniej jedyna w Warszawie debata młodzieży szkolnej z kandydatami do Rady Miasta st. Warszawy.
Spotkanie zostało zorganizowane przez prof. Macieja Turkiewicza oraz czworo uczniów z klasy 3 C: Sylwię Chwedorczuk, Macieja Dąbrowskiego, Aleksandrę Konecką i Mateusza Sienickiego. Debata miała na celu przybliżenie uczniom problematyki naszego miasta oraz dać możliwość zapoznania się ze stanowiskiem przedstawicieli poszczególnych komitetów wyborczych. W spotkaniu wzięli udział Panowie: Mariusz Ciechomski (Warszawska Wspólnota Samorządowa), Bogdan Jaskołd (SLD Lewica Razem), Tomasz Szczegielniak (Prawo i Sprawiedliwość), Dominik Hernik (Demokracja Bezpośrednia).
Uczestnicy odpowiadali na szereg pytań przygotowanych przez organizatorów. Dotyczyły one m.in.: ceny biletów komunikacji miejskiej, płacenia „janosikowego”, organizacji pomocy dla bezdomnych. Podczas II części spotkania pytania zadawali biorący udział w debacie uczniowie ( 110 uczniów klas 1, 2, i 3). Dotyczyły one m.in.: tęczy na pl. Zbawiciela, udogodnień dla osób niepełnosprawnych w komunikacji miejskiej czy zaśmiecania trawników.
Debata odbyła się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Młodzież mogła doświadczyć sytuacji, w której rywalizacja polityczna nie musi pociągać za sobą osobistej niechęci.
Maciej Turkiewicz

WYJAŚNIENIE ! Przygotowując debatę podjąłem próbę nawiązania kontaktu telefonicznego z każdym komitetem. Pierwotnie swój akces do debaty zgłosiło 8 komitetów, lecz ostatecznie tylko 4 przysłało swoich przedstawicieli.
Maciej TurkiewiczPracownia Fizyczna na Uniwersytecie Warszawskim

W październiku uczniowie klasy IIA i IIIA uczestniczyli w zajęciach oferowanych przez Pracownię Fizyczną Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia polegały na wykonywaniu ciekawych eksperymentów fizycznych z różnych działów fizyki. Nasi uczniowie pracowali w zespołach dwuosobowych, wykonywali doświadczenia i analizowali uzyskane wyniki pod kierunkiem pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.
Klasa IIIa przeprowadziła doświadczenia z prądem stałym. Uczniowie mierzyli opór elektryczny człowieka oraz weryfikowali prawo Ohma dla układu oporników wyrysowując charakterystykę prądowo- napięciową.
Klasa IIA zmierzyła się z dynamiką. Uczniowie sprawdzili zasady dynamiki Newtona wykonując doświadczenia na torze powietrznym oraz badali ruch obrotowy bryły sztywnej na równi pochyłej.
Obie klasy były bardzo zadowolone i mamy nadzieję, że uda nam się skorzystać z tego typu zajęć jeszcze nie raz.
Marzena Kozłowska
ZEBRANIA Z RODZICAMI

Przypominamy, że w dniu 29 października 2014 r. o godz. 1800 (środa) odbędą się zebrania z Rodzicami Uczniów wszystkich klas.
Zapraszamy!
Dyrekcja XLIV LO

POLUBIĆ FIZYKĘ


Miło mi poinformować, ze 7 uczniów z klasy IIIA:

Jakub Pyszczak, Paweł Roszczyk, Dawid Deorocki, Kinga Silecka, Karol Niewiadowski, Michał Szarkowski i Marta Ruszczyńska

zakwalifikowało się do uczestnictwa w zajęciach na Pracowni Fizycznej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia te adresowane są do uczniów szczególnie zainteresowanych fizyką , są bezpłatne i finansowane przez Biuro Edukacji m. ST. Warszawy, Polskie Towarzystwo Fizyczne oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Program obejmuje cykl dziesięciu zajęć przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jest dobrany tak aby rozszerzyć wiedzę uczniów, zapoznać ich z analizą błędu pomiarowego oraz dać możliwość samodzielnego rozwiązywania problemów i wykonywania doświadczeń fizycznych, co stanowi doskonałą pomoc w przygotowaniu do matury.

Zaletą tych zajęć jest również to, że w przypadku pozytywnego zaliczenia wszystkich doświadczeń uczniowie otrzymają zaświadczenie, podpisane przez dziekana Wydziału Fizyki UW, że uzyskana ocena będzie uwzględniana po ewentualnym przyjęciu na studia i zaliczy przedmiot o nazwie „Pracownia Wstępna”.

Życzymy powodzenia.

prof. Marzena Kozłowska

ŚLUBUJEMY!


My uczniowie klas pierwszych
Liceum imienia Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie
Ślubujemy!
Tobie Ojczyzno, Tobie Patronie Szkoły
Kochać Ojczyznę, pracę, człowieka
Ślubujemy !
Dbać o honor naszej szkoły i honor ucznia – Polaka,
Dbać o godność człowieka przez całe nasze życie.
Ślubujemy !


14 października , w Dzień Nauczyciela odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w społeczność szkolną . Jak co roku, wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami zebrały się , aby złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dopiero po tym, stali się stuprocentowymi Dobiszakami. Delegacja uczniów w składzie – Maksymilian Świerczyński kl. 1A, Aleksandra Rembelska kl. 1B, Bartłomiej Bajera 1C, Aleksandra Kulikowska 1D, Bożydar Strzelczyk 1E, Natalia Lib kl. 1F , wraz z panią prof. Jadwigą Cuper pojechała na Cmentarz Powązkowski złożyć kwiaty na grobie patrona szkoły-Antoniego Dobiszewskiego, zamordowanego w zbiorowej egzekucji 60 więźniów Pawiaka w dniu 16 października 1942 .
Witamy po dobiszacku nowych uczniów i życzymy im sukcesów w nauce, dobrych przyjaźni i pięknych wspomnień.

Małgorzata Lenczewska

A oto relacja jednego z uczniów:

W dniu 14 pażdziernika 2014 roku odyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych. W części oficjalnej, po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Narodowego pan dyrektor Bogdan Sekinda wygłosił oficjalne przemówienie. Nastepnie odbyła się ceremonia ślubowania. Przedstawiciele wszystkich klas pierwszych stanęli wokół sztandaru i złożyli ślubowanie . Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności . Póżniej rozpoczeła się część artystyczna prowadzona przez Wiktorię Welik, Paulinę Kotlarską i Oliwera Rylskiego. Po przedstawieniu biografii patrona , obejrzeli pierwszoklasiści fotografie pokazujące ostatnie wydarzenia z życia naszej szkoły i zostali zapoznani z historią Komisji Edukacji Narodowej. Część artystyczną zakończył koncert uczniów klasy 2a i b w składzie : Mikołaj Wójcik, Piotr Rowicki, Tomasz Kochański, Michał Galarski.
Serdeczne podziękowania dla pani prof, Moniki Szczęch i uczniów klasy 2a - Marty Rychter, Macieja Bakanowskiego i Mikołaja Wojcika

Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (61)          Instrukcja logowania
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne Materiały
   Wymiana z Karlsruhe
   Akcja Kundelek SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


2054395 Unikalnych wizyt