Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2016/2017


Gazetka Dobisz

 
Matura 2017: 
  Matura 2017 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Materiały promocyjne
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2015

Dni Qltury 2016

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Biblioteka szkolna
Wymiana międzynarodowa Warsztaty artystyczne
   Teatr Francuskojęzyczny
   Zespół Artystyczny
Koła zainteresowań
   Koło Biblijne
   Koło Biologiczne
   Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
Warsztaty
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9
 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/17Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

7.01.17 (szczęśliwa wróżba, mamy nadzieję, na maj)

Tradycyjnie już w Dobiszu pierwszy tydzień stycznia wieńczy Studniówka. Tegoroczna - w pięknych okolicznościach estetycznych - Forteca Legionów przy ul Zakroczymskiej - była wyjątkowa. Nasi maturzyści 2017 rozpoczęli odtańczeniem poloneza całym składem. Z naszych rachunków wynika, że korowód stanowiło 196 osób. W pierwszej parze Natalia Olak z 3E z Maksem Świerczyńskim z 3A. Oboje ważni dla Dobisza za swoje aktywności na rzecz naszej społeczności. Polonez, choć było tłoczno - wzruszający w swojej wymowie. Uczestnicy piękne Panie i przystojni Panowie, niepowtarzalne wnętrza, znakomity wodzirej, didżeje starający się zaspokoić wszystkie oczekiwania muzyczne (trudna sprawa) i różnorodne, eleganckie propozycje kulinarne to przepis na udany bal. Serdeczności i podziękowania za wykreowanie tego wydarzenia kierujemy do pani Katarzyny Jacyny - mamy Doroty z 3B za koordynowanie całości organizacji - wielka praca - wspaniały finał! DZIĘKUJEMY kierujemy także do pani Joanny Łukomskiej, mamy Oli z 3D za pomoc w organizacji i wyjątkową urodę zaproszeń na bal. Jednocześnie miłe słowa dla prof. Anny Jasztal wychowawczyni klasy 3B za współpracę organizacyjną z rodzicami, zespołowi WF za choreografię i wszystkim, którzy dołożyli do Studniówki swoja cegiełkę - jesteśmy wdzięczni. Niech mistrzowska Studniówka przełoży się na mistrzowską Maturę 2017!
Dyrekcja XLIV LO

PODZIĘKOWANIA!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w akcje charytatywne Samorządu Szkolnego. Okazaliście wielkie i gorące serca oraz wrażliwość, której coraz częściej brakuje.
Dziękują Wam za to wychowankowie Domu Dziecka w Pawłówce oraz potrzebujące dzieciaki z Ogólnopolskiej Akcji " POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ".
Szczególnie dziękujemy za wspaniałe ciasta bo akcje przyniosły obustronne korzyści a kwota którą udała się zebrać - 1 068 zł przekazaliśmy fundacji "Mam Marzenie".
Wielkie uznanie i wyrazy wdzięczności za zaangażowanie należą się Julii Szczęsnej i Filipowi Szałapskiemu z klasy I F oraz wszystkim, którzy przygotowali ciasta.
R. Graczkowska i D. Chaczyńska


Klasa II D pod opieką pani prof. Beaty Kozakowskiej wybrała się na wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina. Oto relacja uczennicy tej klasy Marysi Prusakow

CZTERY WESELA I POGRZEB

14 grudnia klasa IID odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas zajęć zatytułowanych „Cztery wesela i pogrzeb” mogliśmy pogłębić wiedzę o genezie utworów polskiego kompozytora, takich jak np: marsz żałobny, ale nie tylko – poznaliśmy też pochodzenie marszów weselnych Wagnera i Mendellsona. W muzealnych gablotach uwagę przykuwały niezwykłe eksponaty, takie jak włosy czy odlew dłoni Chopina. Mogliśmy też zobaczyć rękopisy artysty. Bardzo ciekawą ekspozycją była ta, poświęcona życiu towarzyskiemu kompozytora. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się George Sand – pisarka i kochanka wybitnego pianisty, kobieta nowoczesna i nieustępliwa, która odegrała
w jego życiu istotną rolę. Na koniec dowiedzieliśmy się o okolicznościach śmierci artysty. Wizyta w muzeum na pewno wzbudziła zainteresowanie życiem i twórczością Fryderyka Chopina i skłoniła wielu z nas do zgłębiania tego tematu.

M. Lenczewska


WSPOMNIENIE NOCY MATEMATYCZNEJ


Profesor Anna Mandecka z prof. Moniką Szczęch w nocy, z 16 na 17 grudnia, zorganizowały maraton rozwiązywania zadań z matematyki dla uczniów klas 2a, 2b i 2c. Uczestnictwo było dobrowolne ;-), a jednak frekwencja imponująca.
Od godziny 22 do 5 uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne i konkurowali w szybkości rozwiązywania zadań.Czytaj więcej...
ZMIANA PLANU
Od poniedziałku 16 stycznia 2017 pracujemy i uczymy się według nowego planu lekcji dostępnego w zakładce "plan lekcji". Organizacja zastępstw dostępna w zakładce "zastępstwa". Dziennik elektroniczny LIBRUS równiez został zaktualizowany.
Do zobaczenia w szkole zgodnie ze zmianą. Życzymy dobrego weekendu
Dyrekcja XLIV LO

W blasku średniowiecza

12 stycznia 2017 roku klasa II F wybrała się na lekcję historii do Muzeum Narodowego. Spotkanie z Panią Kustosz w galerii sztuki średniowiecznej było okazją do rozmowy o trwającej blisko 1000 lat epoce średniowiecza. Obejrzeliśmy nastawy ołtarzowe, rzeźby polichromowane, malarskie cykle narracyjne, przykłady rzemiosła artystycznego. Wspólnie zastanowiliśmy się nad postrzeganiem świata przez ludzi średniowiecza. Padły też odpowiedzi na wiele pytań: Ile były warte judaszowe srebrniki? Który kolor symbolizuje zdradę i dlaczego? Jakie były atrybuty niektórych świętych? Usystematyzowaliśmy wiadomości na temat znaczenia symboli i rytuałów średniowiecza. Poznaliśmy odwołania do Biblii, apokryfów, legend, późniejszej literatury a nawet muzyki. Mam nadzieję, że ta bardzo ciekawa lekcja nie tylko wzbogaciła wiedzę o średniowieczu ale także na długo pozostanie w pamięci uczniów.

J. Cuper


Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (66)
2015 (77)
2016 (74)
2017 (8)         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne Materiały
   Wymiana z Karlsruhe
   Akcja Kundelek SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


3223021 Unikalnych wizyt