Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
REKRUTACJA 2017/2018 - WITAMY KANDYDATÓW DO DOBISZA - ZAPRASZAMY!                             
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2016/2017


Gazetka Dobisz

 
Matura 2017: 
  Matura 2017 - informacje
Harmonogram matur ustnych
Instrukcja maturalna

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Materiały promocyjne
Prezentacja oddziałów
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013
Dni Qltury 2014
Dni Qltury 2015
Dni Qltury 2016
Dni Qltury 2017

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Lista zajęć

Biblioteka szkolna

 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/18Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

Jezu - wprost na Wielkanoc
usiądż między nami -
wierzących niewierzących
poobmywaj łzami.

"Przy Stole" - ks. Jan Twardowski

Pięknie polskich Świąt Wielkiej Nocy - wiosennych, kolorowych, mokrych kiedy trzeba i rodzinnych życzymy
Dyrekcja XLIV LO

DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY


Każdy, kto chce i nie boi się wyzwań, może podjąć studia na zagranicznych uczelniach.

Prof. Marzena Zaborska i Sylwia Dańczak przygotowały relację ze spotkania jakie odbyło się w naszej szkole.
W poniedziałek, 3 kwietnia 2017 roku uczniowie klas 2d i 2 e spotkali się z przedstawicielami fundacji Elab Education Laboratory, którzy przedstawili możliwości podjęcia studiów za granicą. spotkanie poprowadził pan Michał Siwarga, który opowiedział szczegółowo o procesie rekrutacji na uczelnie w Wielkiej Brytanii, Danii oraz Holandii. Uczniowie dowiedzieli się o możliwościach finansowania studiów oraz uzyskania stypendium. Fundacja oferuje uczniom bezpłatną pomoc w procesie rekrutacyjnym na zagraniczne uczelnie. Uczniowie byli zadowoleni ze spotkania, dzięki któremu zobaczyli, jak wiele mają możliwości rozwoju oraz realizowania swoich marzeń o studiach za granicą.

Małgorzata Lenczewska

TRIO BASKET.


18.marca 2017 roku w Arenie Ursynów odbył się turniej Trio Basket. Turniej ten odbywa się każdego roku i nas zespoły Dobisza biorą w nim udział. Drużyna męska startowała w składzie: : Karol Wojciechowski 2a, Rafał Krajewski 3b i Mariusz Wojciechowski 2c, drużyna żeńska to: Agnieszka Jędrzejewska 3b, Paulina Mijal 2b i Julia Dołężka 1b. Chłopcy nie udało się niestety musieli zakończyć rozgrywki na rundzie eliminacyjnej. Dziewczęta próbowały za wszelką cenę obronić tytuł ( w zeszłego roku), ale się nie udało, ale zajęły dobre trzecie miejsce. Podziękowania dla prof. Fidora za trenerską opiekę. Naszym reprezentantom życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Lenczewska

„Zbadaj swój DNA” - warsztaty laboratoryjne w BioCentrum Edukacji Naukowej

W dniu 28 marca uczniowie klas IIIb oraz IId wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych w BioCentrum Edukacji Naukowej. Celem zajęć była analiza różnic występujących pomiędzy poszczególnymi ludźmi w sekwencji ich DNA. „Dawcami” materiału genetycznego byli sami uczniowie, którzy własnoręcznie wyizolowali a następnie namnożyli wybrany fragment DNA za pomocą techniki PCR. Na koniec każdy mógł zobaczyć na własne oczy "kawałek" swojego DNA i porównać go z DNA kolegów i koleżanek. W trakcie doświadczenia uczestnicy warsztatów wykorzystywali techniki powszechnie stosowane w badaniach naukowych i biotechnologii, posługując się przy tym specjalistycznym sprzętem laboratoryjnym.
Praktyczna część zajęć uzupełniona została krótkimi wykładami, które objaśniły istotę stosowanych metod oraz przybliżyły wybrane zagadnienia związane z przeprowadzanym ćwiczeniem, takie jak: budowa i funkcja DNA, zmienność genetyczna, jej źródła i znaczenie oraz zastosowanie analizy zmienności genetycznej w kryminalistyce, badaniach naukowych, diagnostyce medycznej i innych dziedzinach.

Anna Jasztal


FINALISTA OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ!
Właśnie miałam przyjemność przeprowadzenia wywiadu (a tak naprawdę bardzo miło nam się rozmawiało) z BARTOSZEM MULARCZYKIEM z klasy 2C. Szybciutko Państwu przekazuję informację o sukcesie olimpijskim Bartka. Jest w ekskluzywnym gronie finalistów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Etap eliminacyjny (szkolny) - 11.000 osób w całej Polsce, potem etap okręgowy. Etap centralny - 100 finalistów( wśród nich Bartek gdzieś w połowie stawki). Bardzo wyrównani konkurenci. Bardzo konkretne zadania do wykonania - test wielokrotnego wyboru + esej +zadania analityczne - wszystko ekonomicznie. Nasz w finale trochę narzekał na presję czasu, mówił, że 10 punktów zgubił po drodze, a były w zasięgu. Po tym doświadczeniu bycia finalistą, Bartosz zachęca do udziału w przyszłorocznej edycji mówiąc, że to wspaniała przygoda intelektualno-towarzyska. Gratulacje Bartku, w przyszłym roku życzę Ci indeksu Szkoły Głównej Handlowej bez walki o punkty (choć życzę również satysfakcjonujących wyników egzaminu maturalnego!)
Wicedyrektor XLIV LO


Wycieczka do Sejmu i Senatu

21 marca br. klasa II E wzięła udział w wycieczce do Sejmu i Senatu. W czasie zwiedzania gmachu Parlamentu poznaliśmy zasady trybu ustawodawczego, obowiązki parlamentarzystów oraz inne ważne funkcje Sejmu i Senatu. Ta wizyta uświadomiła nam jak ważną rolę odgrywa Parlament w życiu każdego z nas, zwłaszcza w aspekcie stanowienia prawa przez tę instytucję.

R.GraczkowskaRok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (66)
2015 (77)
2016 (74)
2017 (31)         
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne materiały
SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


3373936 Unikalnych wizyt