Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące
ul. Dolna 6
00-774 Warszawa

tel. (0-22) 840-36-48
    (0-22) 841-75-98
dobisz@lo44.edu.pl
Szkoła: 
  Strona główna
Historia szkoły
Informacje
Przetargi
Zebrania z rodzicami
Dokumenty

Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd
Dzwonki
Plan lekcji
Zastępstwa
Plan nauczania
Podręczniki i programy
rok szk. 2014/2015


Gazetka Dobisz

 
Rekrutacja: 
  Promocja szkoły
Oferta edukacyjna
Proponowane oddziały
Druki do pobrania
Podstawa prawna

Obóz integracyjny

 

Kulturalny Dobisz: 
  Dni Qltury 2012
Dni Qltury 2013

Dni Qltury 2014

TR/TiSZ, czyli Teatr i szkołą

 

Stypendia: 
  Stypendia dla licealistów
 
Zajęcia dodatkowe: 
  Biblioteka szkolna
Wymiana międzynarodowa Warsztaty artystyczne
   Teatr Francuskojęzyczny
   Zespół Artystyczny
Koła zainteresowań
   Koło Biblijne
   Koło Biologiczne
   Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
Warsztaty
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9
 
Matura 2015: 
  Matura z j. polskiego
Matura 2015
Harmonogram egzaminów maturalnych

Harmonogram matury ustnej
Instrukcja maturalna
Tablice
Informacje dodatkowe

 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2014/15Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

ŚLUBUJEMY!


My uczniowie klas pierwszych
Liceum imienia Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie
Ślubujemy!
Tobie Ojczyzno, Tobie Patronie Szkoły
Kochać Ojczyznę, pracę, człowieka
Ślubujemy !
Dbać o honor naszej szkoły i honor ucznia – Polaka,
Dbać o godność człowieka przez całe nasze życie.
Ślubujemy !


14 października , w Dzień Nauczyciela odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w społeczność szkolną . Jak co roku, wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami zebrały się , aby złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dopiero po tym, stali się stuprocentowymi Dobiszakami. Delegacja uczniów w składzie – Maksymilian Świerczyński kl. 1A, Aleksandra Rembelska kl. 1B, Bartłomiej Bajera 1C, Aleksandra Kulikowska 1D, Bożydar Strzelczyk 1E, Natalia Lib kl. 1F , wraz z panią prof. Jadwigą Cuper pojechała na Cmentarz Powązkowski złożyć kwiaty na grobie patrona szkoły-Antoniego Dobiszewskiego, zamordowanego w zbiorowej egzekucji 60 więźniów Pawiaka w dniu 16 października 1942 .
Witamy po dobiszacku nowych uczniów i życzymy im sukcesów w nauce, dobrych przyjaźni i pięknych wspomnień.

Małgorzata Lenczewska

A oto relacja jednego z uczniów:

W dniu 14 pażdziernika 2014 roku odyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych. W części oficjalnej, po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Narodowego pan dyrektor Bogdan Sekinda wygłosił oficjalne przemówienie. Nastepnie odbyła się ceremonia ślubowania. Przedstawiciele wszystkich klas pierwszych stanęli wokół sztandaru i złożyli ślubowanie . Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności . Póżniej rozpoczeła się część artystyczna prowadzona przez Wiktorię Welik, Paulinę Kotlarską i Oliwera Rylskiego. Po przedstawieniu biografii patrona , obejrzeli pierwszoklasiści fotografie pokazujące ostatnie wydarzenia z życia naszej szkoły i zostali zapoznani z historią Komisji Edukacji Narodowej. Część artystyczną zakończył koncert uczniów klasy 2a i b w składzie : Mikołaj Wójcik, Piotr Rowicki, Tomasz Kochański, Michał Galarski.
Serdeczne podziękowania dla pani prof, Moniki Szczęch i uczniów klasy 2a - Marty Rychter, Macieja Bakanowskiego i Mikołaja Wojcika

TAKI MAŁY , TAKI DUŻY MOŻE ŚWIĘTYM BYĆ………


Tegoroczny Dzień Papieski związany był z tematem świętości, z jednej strony wstydliwym, z drugiej bardzo pożądanym w obecnym świecie. Są ludzie, którzy wręcz poszukują świętości, a jej pragnienie i tęsknota może dziwić tych, którym jest obca i obojętna. Kanonizacja Jana Pawła II była okazją do ponownego postawienia pytania o świętość w życiu jednostek. Jan Paweł II wielokrotnie osobiście i wprost zachęcał słuchaczy do sięgania po świętość.
W czasie kanonizacji bł. Kingi, 16 czerwca 1999 r. Jan Paweł II powiedział: „Bracia i siostry, nie lękajcie się chcieć świętości! Nie lękajcie się być świętymi! Uczyńcie (…) nowe tysiąclecie erą ludzi świętych!”. Przekonywał, że „święci nie przemijają”, że „żyją świętymi i chcą świętości”.

Małgorzata Lenczewska

JAN PAWEŁ II -„ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE” 12 PAŹDZIERNIKA 2014 DZIEŃ PAPIESKI

16.10.2014

Z okazji Dnia Papieskiego 2014 nasze liceum odwiedził ks. Krzysztof Adamski – absolwent Dobisza - który opowiadał nam o dawnym i współczesnym rozumieniu świętości. Podczas spotkania ogłoszono także wyniki szkolnego konkursu pt. „Świętość w moich oczach”.

Oto jego laureaci:

Tomasz Piotrowski (kl. 1E) - miejsce pierwsze
Magdalena Świerk (kl. 3C) - miejsce drugie
Alicja Krzyżanowska (kl. 1C) - miejsce trzecie
Agnieszka Machnikowska (kl. 1F) - wyróżnienie
Paulina Szmurło (kl. 1b ) - wyróżnienie


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Za organizację Dnia Papieskiego 2014 w XLIV LO dziękujemy: klasie 1C i p. prof. Annie Lerce, klasie 2F i p. prof. Monice Kozioł oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Monika KoziołZAWSZE WARTO WIEDZIEĆ …


Odkąd Festiwal Nauki zagościł na trwale w naszym szkolnym kalendarzu, uczniowie różnych klas uczestniczą w wykładach, warsztatach i zajęciach, dzięki którym mogą zdobyć wiedzę wykraczającą poza podręcznik i ramy nauczania. Czasem z pozoru niepotrzebne, a nawet niekiedy niezbyt interesujące informacje mogą nam pomóc w życiu, Warto z nich skorzystać, bo wiedza nie boli , a nie wiadomo, kiedy będziemy jej potrzebować.

Małgorzata . Lenczewska

Oto relacja z wycieczki na Festiwal Nauki uczennicy klasy 2 b - Tosi Długosińskiej.

Dnia 22 września 2014 roku, o godzinie 16:00, klasa 2B pod opieką Pani prof. Anny Mandeckiej w ramach Festiwalu Nauki, który odbywa się po raz XVIII, wybrała się na popularnonaukowy wykład pt. „Analiza ruchu w sieciach, czyli jak zdobywać informacje siedząc i patrząc.”, który poprowadzili dr inż. Romuald Weydmann oraz dr inż. Paweł Hołobut. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m.in. jakimi drogami i sposobami hackerzy wykradają informacje z naszych kont internetowych (w wersjach klasycznych i mobilnych). Dzięki temu wykładowi, na podstawie obserwacji ruchu w sieciach, możemy lepiej się obronić lub zmylić potencjalnego atakującego. Przy każdym zagadnieniu odbywała się krótka dyskusja; przyznawano również nagrody za poprawną odpowiedź na pytanie prowadzących lub logiczne wyjaśnienie danego zjawiska.
Wszystkie osoby uczestniczące w wykładzie wyszły bogatsze o praktyczną wiedzę, przydatną dla wielu z nas na późniejszych etapach edukacji. Z pewnością wrócimy za rok!

Tosia Długosińska


Dnia 22 września 2014 roku klasa 1F pod opieką Pana prof. Macieja Turkiewicza w ramach Festiwalu Nauki, który odbywa się po raz XVIII, wybrała się na zajęcia o tolerancji. Ta osobliwa „lekcja” nosiła tytuł „Płonie tęcza-o tolerancji w Polsce”. Warsztaty odbywały się w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH. W czasie zajęć dyskutowaliśmy o problemach nietolerancji w naszym kraju. Mówiliśmy, czym jest tolerancja, jak ją rozumiemy oraz jakie są przyczyny jej braku i niezrozumienia wobec drugiego człowieka. Podjęliśmy tematy tolerancji rasowej, religijnej i kulturowej. Każdy mógł wyrazić swoje zdanie i poglądy na ten temat. Na koniec, wykonaliśmy krótki tekst sprawdzający jak bardzo jesteśmy tolerancyjni lub nie.
Myślę, że zajęcia były ciekawie prowadzone i interesujące. To dobrze, że mieliśmy okazję pójść na takie zajęcia. Te warsztaty pomogły nam uświadomić sobie wiele spraw, które towarzyszą nam codziennie.
Ola Zarzycka I F
Maciej Turkiewicz
Dnia 17 września 2014 roku klasa 1F pod opieką Pana prof. Macieja Turkiewicza oraz Pana prof. Stanisława Kozłowskiego reprezentowała nasze Liceum w uroczystości oddaniu hołdu poległym i pomordowanym w trakcie radzieckiej agresji. Właśnie w tym roku przypadła 75 rocznica.
Zbrojna napaść ZSRR na Polskę miała miejsce 17 września 1939 roku. Aresztowano ponad 200 tys. Polaków; oficerów, policjantów, ziemian i prawników. Wszystkim obywatelom II Rzeczpospolitej narzucono obywatelstwo radzieckie. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków. Około 22,5 tys. oficerów i policjantów zostało zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Miejsca pochówku ponad 7 tys. z nich są nieznane. Miejscem upamiętnienia tej tragedii jest Pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie u zbiegu ulic Muranowskiej i gen. Władysława Andersa.
Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 12. Wysłuchaliśmy ekumenicznej modlitwy a organizatorzy przybliżyli nam historię pomnika. Mieliśmy możliwość wysłuchać wielu patriotycznych pieśni, m.in. Hymnu Sybiraków. Nasza delegacja złożyła kwiaty ku czci poległym. W tym wydarzeniu uczestniczyło ok. 50 warszawskich szkół licealnych i gimnazjalnych.
To dobrze, że takie uroczystości są organizowane, ponieważ trzeba przypominać ludziom i młodzieży, że wielu ludzi oddało za nas życie, przy okazji można się wiele nauczyć, rozwinąć duchowo, a także patriotycznie.

Przemek Balcerek 1F
Maciej Turkiewicz


ZEBRANIA Z RODZICAMI

W dniu 10 września 2014 r. (środa) o godz. 18.00 odbędą się zebrania z Rodzicami Uczniów wszystkich klas.
Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja XLIV LO

Rok:
2009 (57)
2010 (70)
2011 (72)
2012 (61)
2013 (69)
2014 (56)          Instrukcja logowania
          Jak aktywować konto
 Szukaj:
 

 

 Strony:
  Mapa strony
Wybory samorządowe 2010
Klas
Uczniów
Absolwentów
Nauczycieli
Publikacje
Archiwalne Materiały
   Wymiana z Karlsruhe
   Akcja Kundelek SPORT

 
 Sieć:
  Forum
Poczta
Netykieta
Bezpieczeństwo
Download
FAQ

 


1969503 Unikalnych wizyt