Aktualności - XLIV Liceum Ogólnokształcące

Matura 2016:
  Matura 2016 - informacje

Materiały promocyjne
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

Wymiana międzynarodowa Warsztaty artystyczne
   Teatr Francuskojęzyczny
   Zespół Artystyczny
   Koło Biblijne
   Koło Biologiczne
   Koło Brydżowe
   Koło Geograficzne
   Koło Sportów Obronnych
   Koło PCK Konkurs biblijny "Hieronimus"
Przedsiębiorczość
  "Zostać Inwestorem"
  Gra giełdowa SIGG9

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/17

Jeżeli macie pytania dotyczące rekrutacji piszcie na rekrutacja@lo44.edu.pl

ZEBRANIA Z RODZICAMI

zapraszamy na zebranie z wychowawcami klas 18.05.2016 r. (środa) godz.1800. Przypominamy, że jest to ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Otrzymacie Państwo informację o przewidywanych ocenach rocznych ze wszystkich przedmiotów i zachowania. Gorąco zachęcamy do udziału w zebraniu.
Dyrekcja XLIV LO

KOLEJNA ZMIANA PLANU LEKCJI OBOWIĄZUJĄCA OD 16-05 DO 20-05-2016

Plan tymczasowy, dostosowany do trwających egzaminów maturalnych (uwzględnia oddelegowanie niektórych nauczycieli do zespołów egzaminujących i nadzorujących), obowiązujący od poniedziałku 16.05 do piątku 20.05.2016 - jest dostępny na stronie .

PLAN LEKCJI OBOWIĄZUJĄCY OD 09-05 DO 13-05-2016

Plan tymczasowy, dostosowany do trwających egzaminów maturalnych (uwzględnia oddelegowanie niektórych nauczycieli do zespołów egzaminujących i nadzorujących), obowiązujący od poniedziałku 09.05 do piątku 13.05.2016 - dostępny na stronie. W następnym tygodniu kolejne zmiany. Do zobaczenia w poniedziałek 09.05.

KONSTYTUCJA 3 MAJA 1791 ROKU CZYLI „”SENSACJE XVIII WIEKU”

Scenariusz spektaklu „Sensacje XVIII wieku” : pan prof. Michał Tetkowski

1. Sikora Maksymilian
2. Szczerba Adrian
3. Świerczyński Maksymilian

Piosenkę „Wychowanie” Zespołu TLove zaśpiewały Karolina Gajda z kl. 1d i Emilia Dębska z kl. 2d

Posłowie (głosy z tłumu) – uczniowie z klas 1d i 2d z wychowawczyniami

Rocznica uchwalenia Konstytucji w dniu 3 maja 1791 jest każdego roku w naszej szkole bardzo ważnym wydarzeniem, która jest uroczyście przygotowywana i celebrowana przez społeczność szkolną. W tym roku klasy 1d, 2d przy wraz w wychowawcami i pomocą pana Szczepana Szczykno, reżysera teatralnego, przedstawiły spektakl pt.”Sensacje XVIII wieku” .Alicja Stodulska tak jak Bogusław Wołoszański wprowadziła nas w sytuację i nastrój ówczesnej epoki. Król Stanisław A. Poniatowski miotający się między carycą Katarzyną II i doradcami , Sejm i jego posłowie, uchwalenie Konstytucji, Targowica, zatwierdzenie I rozbioru Polski i Reytan rozdzierający koszulę przeplatane były komentarzami Bogusława Wołoszańskiego. Na koniec Karolina Gajda i Emilia Dębska pięknie zaśpiewały piosenkę zespołu T Love „Wychowanie” Młodzi artyści zebrali zasłużone brawa, doskonale wcielili się w swoich bohaterów, za co zebrali rzęsiste owacje. Trudna to opowieść o trudnych czasach, które doprowadziły Polskę do upadku i przekreśliły jej istnienie na mapie Europy aż do 1918 roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w przedstawieniu, ich wychowawcom – prof. Beacie Kozakowskiej i Marzenie Zaborskiej, panu prof. Michałowi Tetkowskiemu i szczególnie panu Szczepanowi Szczykno za fachową pomoc reżyserską.

Małgorzata Lenczewska

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

22 kwietnia w naszym Liceum obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zorganizowany został Maraton Czytania. Uczniowie, którzy wcześniej wpisali się na listę uczestników, mogli spędzić wybraną lekcję w bibliotece czytając książkę. Maraton cieszył się dużym zainteresowaniem. Największą liczbę stron przeczytał Michał Kryszczyszyn z klasy II a- 93 w ciągu 45 minut, Jan Ekwiński z klasy I f – 84 strony , a następnie Wiktoria Maziewska z klasy I e z wynikiem 58 stron. W sumie w ciągu 7 godzin lekcyjnych 67 uczniów przeczytało 2372 stron. Wspaniały wynik!
Rozdawane były również cytaty z literatury polskiej i światowej dotyczące czytania książek a do każdego cytatu dołączony był cukierek happy Wystawione zostały również prace fotograficzne uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Moja chwila z książką”. Staraliśmy się także stworzyć naszą czytelniczą mapę świata. Jednak najwięcej emocji wzbudziła wizyta w Przedszkolu nr 149, gdzie grupa naszych uczniów z klas I i II (Julia Jasińska, Julia Bobrukiewicz, Joanna Łopato, Helena Waszak, Anna Kopeć, Jan Chełstowski, Ignacy Wawrzyniak, Natalia Krawiec, Alicja Stodulska, Anna Janus, Julia Dudek, Agnieszka Kołodziejczyk pod opieką pani Sylwii Dańczak) czytała przedszkolakom bajki.
Obchody tego dnia zostały przygotowane przez panią prof. Sylwię Dańczak, Agnieszkę Kaptur i Monikę Pajewską ,a pomagała również pani Magdalena Cienkowska.

Sylwia Dańczak

WARSZTATY W BIURZE RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH
22 kwietnia br. klasa II E po raz kolejny wzięła udział w spotkaniu u Rzecznika Praw Obywatelskich. Tym razem tematem był sam Rzecznik Praw Obywatelskich i jego kompetencje.
Spotkanie składało się z 2 części. Pierwsza dotyczyła praw człowieka, ich podziału i znaczeniu tych praw dla każdego z nas.
Druga część związana była z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, poznaliśmy genezę tego organu, kompetencje i działalność. Dowiedzieliśmy się o projektach, które są realizowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz planach na przyszłość związanych z działalnością tego urzędu.

R. Graczkowska

Rok: